bijar
سایت در تاریخ یکشنبه, 03 شهریور 1398به روز رسانی شد
خبرها

سعید شعبانی ، صبح امروز در جمع تعدادی از سرگروه های حلقه صالحین بسیج هدف از تشکیل این حلقه ها در قالب شجره طیبه صالحین را هدایت افراد به صورت هدفمند برای رسیدن به اهداف مشخص در حوزه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اخلاقی ، اقتصادی و فرهنگی بیان کرد.

وی با بیان اینکه اثر بخشی مهمترین خروجی کلاس های شجره طیبه صالحین است ، افزود: سرگروه ها افرادی آگاه ، دلسوز و آشنا به روش های تربیتی که بر اساس تغذیه های فکری در دوره های آموزشی فرا گرفته اند، هستند.

فرمانده سپاه بیجار گفت: نیاز سنجی آموزشی و تربیتی متربیان یکی از ماموریت ها سرگروه ها در حلقه صالحین است که باید به آن توجه ویژه داشت.

شعبانی تاکید کرد : در حلقه های صالحین بسیج باید تمامی نیازهای اخلاقی، اعتقادی، اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی بسیجیان جهت ارائه راه حل های مناسب و کاربردی توجه کرد. 

تربیت اقتصادی راه حل برون رفت از مشکلات اقتصادی

این مسئول در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی که چند سالی است از سوی رهبر معظم انقلاب به صورت متوالی مطرح می شود ، گفت: تربیت اقتصادی در خانواده های مهمترین راه مقابله با مشکلات اقصادی جامعه کنونی است.

وی تصریح کرد: کودکان و نوجوانان که فکرشان به صورت صد درصدی شکل نگرفته و قابل انعطاف هستند مهمترین جامعه هدف برای یادگیری تربیت اقتصادی و پیاده کردن آن در مراحل مختلف زندگی هستند.

فرمانده سپاه بیجار با تاکید بر اینکه لازمه فرهنگ سازی تربیت اقتصادی است ، بیان داشت: سیاستمداران و تصمیم سازان کشور اگر از تربیت اقتصادی برخوردار باشند به نحو احسن می توانند بر مشکلات اقتصادی حاکم در جامعه فائق آیند.

وی خاطر نشان کرد: تا زمانی که مسئولان به منافع شخصی خودشان فکر می کنند نمی توانند به منافع عمومی توجه داشته باشند و در نتیجه شاهد بروز مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه هستیم.

شعبانی با اشاره به  تهدیدهای مختلف دشمنان برای ساقط کردن نظام در طول چهار دهه گذشته از عمر انقلاب اظهار داشت: دشمنان ما هنگامی دیدن با تحریم های خارجی نمی توانند به کشور ضربه بزنند با راه انداختن تحریم های داخلی به جنگ اقتصادی تمام عیار با نظام جمهوری اسلامی ایران آمدند.

به گفته فرمانده سپاه بیجار : اگر مسئولان ما از تربیت اقتصادی برخوردار بودند هیچوقت شاهد سرمایه های سرگردان در جامعه نبودیم و با بکارگیری این سرمایه ها در مسیر تولید و اشتغال می توانستند به فکر راه حلی عملی برای مشکلات اقتصادی جامعه باشند.

وی گفت: متاسفانه برخی از بانک ها به جای تسهیل گری و ایجاد زمینه اشتغال و تولید وارد عرصه دلال گری شده اند.

شعبانی اذعان کرد: در تربیت اقتصادی ، عمل افراد و کلیه تصمیم گیری ها باید در جهت منافع عمومی و مصلحت جامعه باشد . 

دشمنان به فکر گرفتن حرکت موتور انقلاب هستند.

فرمانده سپاه بیجار در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به جریانFATF  ، بیان داشت: دشمنان ما می خواهند با این روش جلوی موتور محرکه انقلاب را بگیرند .

وی یادآور شد: عده ای از سیاسیون کشور در حالیکه چشم و گوششان به بیرون از کشور است به جای حمایت از دستاوردهای انقلاب دچار وادادگی شده اند.

شعبانی تاکید کرد: خودکفایی تنها راه حل نجات خانواده و نظام است و تا زمانی که بخواهیم دست نیاز به طرف بیگانگان دراز کنیم باید تابع آنها باشیم و برای تابعیت هم باید تحریم ها را قبول کنیم که موجب بروز مشکلات گسترده در سطح کشور می شود.

فرمانده سپاه بیجار با تاکید بر اینکه کشور جمهوری اسلامی ایران 7 درصد منابع جهان را در اختیار دارد ، گفت: بعلت سوء مدیریت و نبود تفکر تربیت اقتصادی با داشتن تمامی منابع متاسفانه با مشکل مواجه هستیم.


منبع خبر:بیجار بام ایران

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

نام :*
پست الکترونیک :
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود