آخرین خبرها» اخبار / اجتماعی

تاریخ انتشار:   23 اردیبهشت 1399, 10:58

  کد خبر:1431
 1222بازدید
 0

تولد بره های قوچ و میش ارمنی در منطقه حفاظت شده بیجار

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بیجار گفت: با شروع فصل زادآوری، اولین تصاویر از تولد بره های قوچ و میش ارمنی در منطقه حفاظت شده بیجار توسط ماموران یگان حفاظت ثبت شد.

[…]

علی اصغر هدایت زاده اظهار داشت: پوشش گیاهی غنی، افزایش نزولات جوی، دمای مناسب هوا، امنیت غذایی و آرامش وحوش موجب امیدواری شده است که در سال جاری شاهد تعداد بیشتری از دوقلوزایی میش ارمنی در این منطقه بود.

از تشدید اقدامات حفاظتی همزمان با فصل زادآوری حیات وحوش خبر داد و افزود: گشت و کنترل و تشدید پایش های مداوم ماموران اجرایی یگان حفاظت در مکان های حساس منطقه به منظور افزایش ضریب حفاظتی وحوش در این فصل صورت می گیرد.

وی ادامه داد: محیط بانان منطقه حفاظت شده بیجار فعال تر و هوشیار تر از همیشه، مناطق تحت مدیریت را حراست و کنترل می کنند و از سودجویی و اقدام های خلاف قانون شکار چیان غیر مجاز و افرادی که مبادرت به زنده گیری نوزادان حیات وحش کنند به شدت جلوگیری و برخورد خواهد شد.

هدایت زاده همچنین از همه دوستداران محیط زیست و همشریان فهیم بومی این منطقه درخواست کرد حافظ حیات وحش بویژه بره های قوچ و میش ارمنی باشند و چنانچه در هرساعت از شبانه روز با هرگونه تخلف زیست محیطی مواجه شدند به پاسگاه های مستقر در منطقه یا اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بیجار اطلاع دهند.

منطقه حفاظت شده بیجار با 32 هزار هکتار وسعت از سال 1350 به عنوان منطقه حفاظت شده معرفی شده است که یکی از قدیمی ترین مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست کشور به شمار می آید که در آخرین مطالعات تفصیلی منطقه 23 گونه پستاندار، حدود 130 گونه پرنده و 12 گونه خزنده و تنوع مناسب پوشش گیاهی نشان از غنای تنوع زیستی آن دارد.


منبع خبر:  سایر سایت ها
برچسب ها :  
دسته بندی :   اخبار / اجتماعی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.ir/?newsid=1431
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود