آخرین خبرها

» اخبار / پزشکی

تاریخ انتشار:   9 آبان 1399, 12:41

  کد خبر:1548
 385بازدید
 0

خیرین سلامت در بیجار پای کار آمدند

 سرپرست شبکه بهداشت و درمان بیجار گفت: با انتشار خبر درخواست کمک و همیاری از خیرین سلامت در وضعیت بحرانی کرونا در این شهرستان، بیش از ۲۰ میلیارد ریال کمک نقدی و غیر نقدی دریافت شد.

[…]

دکتر امیر مرسا روز جمعه اظهار داشت: در شرایط بحرانی کرونا، تجهیزات و منابع مالی شبک بهداشت و درمان جوابگوی نیاز بیماران نیست به همین لحاظ از عموم مردم و خیرین سلامت درخواست همیاری و کمک کردیم که تا امروز، بیش از ۲۰ میلیارد ریال کمک نقدی و غیر نقدی شامل پتو، ماسک و لباس به این شبکه اهدا شده است.

وی افزود: تهیه تجهیزات آزمایشگاهی به ارزش ۲۰ میلیارد ریال توسط وراث نیک اندیش شهید سلامت دکتر سیدکمال ابوترابی پاتولوژیست بیجاری مقیم تهران به آزمایشگاه بیمارستان امام حسین(ع) شب گذشته به شبکه بهداشت و درمان بیجار تحویل شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بیجار اضافه کرد: دکتر سید کمال ابوترابی با عنوان متخصص پاتولوژی همواره داوطلبانه برای خدمت رایگان در شهرهای بیجار، سنندج و روستاهای محروم استان کردستان اعزام و قریب به پنج سال به خدمت رسانی مشغول بود با شیوع بیماری کرونا و حضور در جبهه مبارزه با این بیماری به شهادت رسید.

وی یادآور شد: به نیّات خیر خواهانه و انساندوستانه آن مرحوم لوازم تخصصی که جهت تاسیس آزمایشگاه بخش خصوصی پیش از این خریداری شده بود با تصمیم خانواده شهید به بیمارستان امام حسین(ع) شهر بیجار اهدا شد.

مرسا گفت: در اقدامی دیگر، کانال تلگرامی ترحیم با توجه به شرایط بیماری کرونا، با همکاری اقشار خیر نذورات و کمک‌های خیرخواهانه را جمع آوری و در قالب ۱۰ تخته پتو، ۱۰ بسته ماسک سه لایه، پنج کیلوگرم نایلون زباله، چهار باکس کامل دستمال کاغذی، دو عدد تبدیل برق ارت دار و چهار بسته زیرانداز به بخش ایزوله عفونی بیمارستان امام حسین(ع) اهدا کردند.

وی تاکید کرد: خیرین سلامت بیجار، ۴۰ دست لباس حافظت فردی، قیچی وهاون برای دومین بار به این شبکه اهدا کردند و در مورد دیگر، خیری با اهدای حقوق خود جهت خرید ۲۰ بسته ماسک گامی در راستای تامین تجهیزات بخش کرونا برداشت.

مرسا با اشاره به اینکه بسیاری از خانواده‌های عزادار بیجاری هزینه مراسم ختم را به این شبکه هدیه کردند، اظهار داشت: کمک ۵۰ میلیون تومانی خیرین نیک اندیش حاج ناصر مهر آرا همسر مرحومه کربلایی طلیعه گشگی و کمک ۱۱۰ میلیون ریالی وراث نیک اندیش مرحوم ابراهیم اکبری جهت تجهیز بخش کرونای بیمارستان امام حسین(ع) از جمله این کمک‌ها است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بیجار بار دیگر اصحاب رسانه و فضای مجازی را بازوی کمکی موثر برای متمرکز کردن کمک‌های مردمی، فرهنگ سازی استفاده از ماسک و دعوت عموم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی برشمرد و افزود: مردم می‌توانند برای تامین و تجهیز هر چه بیشتر بیمارستان و مراکز بهداشتی در ایام بحران کرونا نذورات خود را به شماره شبا IR۴۰۰۱۳۰۱۰۰۰۰۰۰۰۰۲۷۷۸۴۴۶۶۶ واریز کنند.

بیجار در میان ۴۳ شهرستان دارای شرایط بحرانی از لحاظ شیوع کرونا در کشور قرار دارد و از دوشنبه پنجم آبان محدودیت‌هایی از سوی ستاد کشوری کرونا برای این مناطق در نظر گرفته شده که از جمله تعطیلی یک هفته‌ای ادارات است.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.


منبع خبر:  خبرگزاری ایرنا
برچسب ها :  بیمارستان بیجار, خیرین سلامت بیجاری, بیجار, اخبار بیجار, اخبار پزشکی بیجار, بیجارآنلاین
دسته بندی :   اخبار / پزشکی
آدرس لینک کوتاه:  http://bijaronline.ir/?newsid=1548
داغ ترین خبرها
دیدگاه کاربران کل نظرات :0
ارسال دیدگاه
 بیجار آنلاین
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با بیجار آن لاین، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
عکس خوانده نمی شود