صفحه نخست / «ساعت هفت» سروده های آیینی بانوی شاعر بیجاری روانه بازار شد

«ساعت هفت» سروده های آیینی بانوی شاعر بیجاری روانه بازار شد

بهزاد کرم اللهی مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان کردستان ضمن اعلام این خبر گفت:  "ساعت هفت" عنوان مجموعه ای دیگر از اشعار آیینی این هنرمند بیجاری است که در آن 79 سروده کلاسیک در قالب های مختلف و غالباً غزل و رباعی در شمارگان 1200نسخه به همت حوزه هنری استان کردستان در انتشارات پرهیب چاپ وروانه بازار گردیده است. 

وی افزود: این کتاب که دومین کتاب آیینی این هنرمند محسوب می شود، شامل سروده های دو سال اخیر این شاعر با موضوعاتی در خصوص پیامبر(ص)،ائمه اطهار(علهیم السلام)، دفاع مقدس، مدافعان حرم، شهید، ولایت و... می باشد. 

کرم اللهی افزود: کتاب دیگر این هنرمند شاعر با عنوان "پیمانه‌ی احساس" نیز در سال 1394 توسط حوزه هنری استان در انتشارات صحیفه خرد به چاپ رسید و مورد استقبال بسیار خوبی نیز قرارگرفت . 

وی با اشاره به برنامه های واحد آفرینش های ادبی استان کردستان گفت: تولید اثر و حمایت از هنرمندان شاعر و داستان نویس در چاپ آثار از مهمترین برنامه های مد نظر است و در کنار تولید آثار متعدد شعر و داستان در سنوات گذشته به زودی مجموعه های دیگری از شعر و داستان از هنرمندان استان با حمایت حوزه هنری روانه بازار می گردد. 

کارشناس مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری کردستان به موفقیت های تولیدات حوزه هنری اشاره کرد وگفت: در سومین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری در کرمانشاه اثر "شهرسیب ها" عنوان دوم این جشنواره و در چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی در اصفهان دو مجموعه "آن حلزون،آن حلزوم محزون" اثر محمدرضا کلهر و مجموعه داستان کوتاه "آبی تر از آسمان" گرد آوری بهزادکرم اللهی به عنوان آثار برتر این جشنواره معرفی شدند.

 

 طاهره تختی، از زنان موفق شاعرکردستانی است که علاوه بر شاعری در بسیاری از حوزه های مختلف نیز موفق بوده اند اما کوشش بی‌ریای او در حوزه شعر انقلاب و دفاع مقدس چشمگیر‌تر است.

 

 

-    لطفاً خودتان را معرفی نمایید و بفرمایید که چند سال است که در حرفه ی شاعری مشغول هستید ؟

طاهره تختی 37 سال سن دارم و از 12 سالگی سرودن شعر به صورت کلاسیک و حرفه ای را آغاز کردم که البته پیش از آن هم اشعار کودکانه می سرودم .

 


-    از چه هنگام تصمیم به شعر گرفتن کردید و چه کسی مشوق اصلی شما در این کار بوده است ؟
پدر من دارای طبع شعر بوده اند و از کودکی با همین طبع و احساس زندگی کرده ام و خانواده ام همیشه مشوق اصلی من بوده اند .

 


-    چه مقام هایی که در حوزه های شعری به دست آورده اید؟
نفر برگزیده جشنواره بین المللی شعر کردی رضوی سالهای 91 و 93، نفر اول استانی جشنواره شعر دفاع مقدس در سالهای 88 - 89 - 90 – 91، نفر برگزیده استانی جشنواره شعر فجر سالهای 87 - 88 - 89 - 90 – 91، نفر اول کشوری جشنواره شعر عاشورایی 1389، نفر دوم کشوری جشنواره شعر طنز اصفهان 1389، نفر اول جشنواره شعر اهل بیت و جشنواره شعروادبیات داستانی در چند دوره، نفر برگزیده جشنواره منطقه ای شعر انتظار در سالهای 89 - 90 – 91، نفر دوم جشنواره شعر" وقف چشمه همیشه جاری" و نفر اول جشنواره شعر اهل بیت و نفر اول جشنواره شعروادبیات داستانی در رده سنی زیر 30 سال و ... بوده ام.


-    الان شما به چه کاری مشغول هستید؟
در حال حاضر کارمند بانک ملی بیجار هستم .

 

 


 -    هدف از شعر سرودن را در چه چیزهایی می بینید ؟
انتقال زلال ترین احساسات و الهامات و یافته ها به مخاطبین هدف از شعر سرودن می باشد .

 

-    اگر نکته ای باقی مانده بفرمائید؟
 امیدوارم که برای تداوم جریان هنر انقلاب اسلامی، هنرمندان نسل انقلاب تلاش کنند تا آثاری را به لحاظ فرمی خلق کننند که برگرفته از اندیشه‌های انقلاب اسلامی باشد.


و کلام آخر........؟


رباعی زهرایی را به تمام خانم های ایران زمین تقدیم می کنم .


هرچند که نو رسیده دختر شده است                    سرچشمه ی لایزال کوثر شده است

سیّد نَسَــبان نــواده ی "فاطمه" اند                     دیگر زن و مرد هم برابر شده است

30 دی 1398, 11:40
بازگشت